Hizmet Sözleşmesi

Hizmet Sözleşmesi ve Kullanım şartları

1. Taraflar

1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayanlayan Nosspeed İnternet Teknolojileri ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen Bireysel/Kurumsal (Müşteri olarak anılacaktır) arasında Nosspeed İnternet Teknolojileri’ne ait olan internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin (Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak ve bu muhasebe ve faturalandırma Nosspeed İnternet Teknolojileri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğrulugunu beyan, kabul ve taahhüt etme zorundadırlar.

2. Konusu

2.1: İş bu sözleşme Müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği Mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparislerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karsılıgında Nosspeed İnternet Teknolojileri’ne ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2: Üyelik bilgileri Müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından Müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve dogru girdigi varsayılmaktadır.

3. Sorumluluklar

3.1: Nosspeed İnternet Teknolojileri, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparisin kabulü mesajı ile Nosspeed İnternet Teknolojileri ilgili ücreti tahsil ettigini kabul edip söz konusu sipariste belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

3.2: Ödeme şekli, KDV farkları siparis sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek Müşterinin Aylık veya Yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler Nosspeed İnternet Teknolojileri tarafından bildirilecektir. Ürünün yada ürünlerin yer aldıgı satış sayfasının altında KDV Dahil ibaresi var ise, sistem KDV’yi hesaplamadan siparisi tamamlayacaktır.

3.3: Siparis kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Nosspeed İnternet Teknolojileri, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel, ftp, SQL ve e-mail kullanıcı adları ve şifrelerini Müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve sifrelerin sorumluluğu Müşterinin sorumluluğu olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

3.4: Müşteri, aldığı hizmet dâhilinde Nosspeed İnternet Teknolojileri tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken Nosspeed İnternet Teknolojileri tarafından yayınlanan her türlü ihtar ya da bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz

3.5: Müşteri, hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşbilecek sorun ve problemlerde zararı karsılamamayı taahhüt eder.

3.6: Müsteri, alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüge girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karsılayacagını kabul ve taahhüt eder.

3.7: Müsteri, hizmeti dâhilinde barındırdığı tüm dosya, doküman ve programlardan, web sitesi ve mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan Nosspeed İnternet Teknolojileri’ne herhangi bir kusur iletilemez. Nosspeed İnternet Teknolojileri, sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Nosspeed İnternet Teknolojileri, kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya baska bir sebeple veya Nosspeed İnternet Teknolojileri’nin kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduguna inandığı için fesih edebilir. Nosspeed İnternet Teknolojileri hukuka aykırılık teşkil eden fiileri ve eylemleri ögrendiğinden itibaren müsteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.

3.8: Nosspeed İnternet Teknolojileri, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müsteriye aittir. Nosspeed İnternet Teknolojileri müsterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım islemine tabi tutacaktır. Buna rağmen Nosspeed İnternet Teknolojileri hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı olusabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan Nosspeed İnternet Teknolojileri sorumlu tutulamaz.

3.9: Nosspeed İnternet Teknolojileri, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş domain adı tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain alan adının sahibi müşteridir. Nosspeed İnternet Teknolojileri bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda domain adı üzerinde işlem yapabilecektir. Müsteri tarafından domain adı üzerinde bir düzenleme, degisiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.

3.10: Müşteri, firmayı karalama, olumsuz eleştirme, internet ortamında ya da başka platformda bu tarz kampanyalar düzenlenmesi takdirde hesap sorgusuz ve sualsiz sunuculardan silinerek, firmamız hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.

3.11: Müsteri, aldığı hizmetin faturasini adresine istedigi zaman kargo ücretini kendisi ödemekle yükümlü, eğer kargo ücretini ödemeyip kargoyu geri çevirir ise kargo ücreti müşterinin panelinde fatura olarak yansıtılır. Eğer müşteri yansıtılan faturayı ödememekte ısrar ederse fatura içeriğindeki ürün ve hizmetler fatura ödenene kadar askıya alma hakkına sahiptir.

3.12: Müşteri, bizden kaynaklanmayan yazılımsal bir sorun yaşadığı takdirde firmamızı sorumlu tutamaz. Sunucu hizmetleri unmanaged olarak sağlanmaktadır, tüm sorumluluk müşteriye aittir.

3.13: Müsteri, siparişini verdiği hizmetin ödemesini yaptıktan sonra en geç 48 saat içerisinde hizmetini teslim alacaktır. Eğer bu süre içerisinde hizmetini teslim alamaz ise, talep ederse ödemesini geri talep edebilecektir.

4. Süre

4.1: İş bu sözlesme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından Nosspeed İnternet Teknolojileri’ne iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri baslar.

4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmis olduğu ödeme periyodu kadardır.

4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona erecegini ihtar etmemişler ise sözlesme aynı sart ve hükümler ile önceki sözlesme süresi kadar uzar. (ücret husunda meydana gelen degisiklikler saklıdır.)

4.4: Verilen hosting ve reseller hesapları ödeme onayı sonrası sistem tarafından otomatik olarak aktif edilmektedir. Radyo hosting, VDS, Dedicated sunucu vb. özel kurulum gerektirdiğinden dolayı belirli sürelerin altında kurulması mümkün olmadığından Radyo ve VDS Hizmetleri 24 saat içerisinde, Dedicated sunucu hizmetleri 48 saat içerisinde teslim edilmektedir. Yoğunluga bağlı olarak hizmet teslim süresi uzayabilmekte veya kısalabilmektedir. Ortalama hizmet teslim süremiz 2 saattir.

5. Ücret

5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş islemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV dâhil değil ise sonradan dahil ederek hesaplanır ve müsteriye gösterilerek tahsilat gerçeklesir.

5.2: Nosspeed İnternet Teknolojileri önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak degisiklik yapma hakkını saklı tutar. Müsteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3: Ücret eğer döviz kuru cinsinden verilmiş ise fatura tarihindeki Merkez bankası efektif satıs kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.

5.4: Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5. iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise müsteri iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya Nosspeed İnternet Teknolojileri elden ödemekle yükümlüdür.

5.5: Ödemenin gecikmesi durumunda Nosspeed İnternet Teknolojileri kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

5.6: Nosspeed İnternet Teknolojileri müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

5.7: Sipariş esnasında belirtildiği gibi Hosting,reseller,Oyun Sunucuları, domain/alan adı, SSL sertifikaları ve sunucu hizmetlerinde ( colocation, dedicated, sanal sunucular ) islemlerinde geri ödeme yapılmaz.

6. Askıya Alınma

6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde karsılık sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı Nosspeed İnternet Teknolojileri, müsteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2: Bu durumun devam süresince müsteri adına e-mail, web, ftp erisimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.

6.3: Sunucu üzerinde site başına en fazla CPU ve RAM kullanım oranı %20 'dir. %20 'yi geçen kullanıcı hesapları, ilk uyarının ardından askıya alınır. Bu hususta özel kampanya veya özel paketlerde belirtilen CPU oranları geçerlidir. CPU oranlarını geçen internet siteleri yada hizmetleri, Nosspeed İnternet Teknolojileri’nın zor durumda kaldığı durumlarda müsteriye haber vermeksizin kapatması yada iptal etmesi hakkına sahiptir. 60 dakikadan daha az sürede bir “cron” çalıştıramaz. Tüm hosting paketlerinde 100% olarak sistem aktifliğini riske sokacak cpu kullanımında hesabınız suspend edilir. Hosting hizmetleri dosya arşivleme amaçlı kullanılamaz farkedilmesi durumunda Nosspeed İnternet Teknolojileri müsteriye haber vermeksizin silmesi, kapatması yada iptal etmesi hakkına sahiptir.

6.4: Sunucularımız üzerinde gerek telif hakları gerek T.C. yasalarına aykırı içerik bulundurmak yasaktır. Bu içerige; bruteforce-spam-ddos, hack, crack, warez, adult ve her türlü telif hakkı içeren dosyalarda dahildir.

6.5: Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenligi müsterilerimize aittir. Chmod 777 'den kaynaklanabilecek yada yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde Nosspeed İnternet Teknolojileri sorumlu değildir.

6.6: Müşteri sunucu hizmetlerinde belirtilen ödeme tarihinde faturasını ödememesi durumunda hizmet 3 gün boyunca askıda bekletilir. 3. gün sonunda olacaklardan Nosspeed İnternet Teknolojileri sorumlu değildir.

6.7: Sunucularımız üzerinden DDoS saldırısı yapılması yasaktır, böyle bir durumun tespitinde Nosspeed İnternet Teknolojileri müşteriye sormaksızın hizmeti iptal etme hakkına sahiptir ve geri iade yapılmaz.

7. Fesih

7.1: Müsteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettigi bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde,yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 3 günden fazla devam etmesi halinde, Nosspeed İnternet Teknolojileri hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözlesmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir. Bu sekilde gerçeklesecek fesih sonrasında müsteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

7.2: Müsteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir. Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve pesin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

8. İletisim ve Bilgi Adresleri

8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgâh olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulasmasa bile teblig edilmis kabul edilecektir. İs bu adreslere ait degisiklikler diger tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

8.3: Nosspeed İnternet Teknolojileri sözleşme süresi içinde müsteri'nin beyan ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi,hesap ekstresi gönderebilir. Müsteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulasmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9. Ücretin Ödenmesinde Tereddüte Düsülmesi

9.1: Müsteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçeklestirmedigi takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda Nosspeed İnternet Teknolojileri kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %25 gecikme faizi talep edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.

9.2: Müsteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için Nosspeed İnternet Teknolojileri’un dava yada icra takibi açması halinde de aylık %25 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai sart, %10'u Avukatlık Ücreti ve diger tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.3: Müsteri, iş bu sözlesmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde Nosspeed İnternet Teknolojileri'nin teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiginde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödenecegini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacagını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.4: Alınan hizmete ilişkin ödemenin, ödeme zamanında yapılmadığı takdirde, Nosspeed İnternet Teknolojileri'nin bu hizmeti bilgi vermeksizin durdurma hakkında sahip olduğu gibi; son ödeme tarihinden 1 hafta süre içinde ücretin ödenmediği durumlarda hizmetin komple geri dönüsümsüz olarak silme hakkına da sahipligi mevcuttur. Bu uygulamaya tabi tutulmuş müsteriler yedek ve hizmetin açımı gibi taleplerde bulunmamayı kabul ederler.

10. Hosting Hizmeti Kullanım Kosulları

10.1: Hosting sunucularında (Paylasımlı sunucularda) herkesin eşit haklara sahip olması için her müşteri en fazla %25 CPU kullanma hakkina sahiptir. Hosting kapasitesi dısında islem yapan websiteler uyarılarak veya uyarılmadan suspend edilir. Bundan doğan zararlardan Nosspeed İnternet Teknolojileri sorumlu tutulamaz.

11. Geri İade Kosulları

11.1: Nosspeed İnternet Teknolojileri'in kabul gördüğü geri iade isteklerinden, müşteri iade faturası kesemiyor ise KDV oranı kadar kesinti yapar ve banka havale/eft ücretini kestikten sonra kalan ücreti iade eder

11.2: Musteri; sistem üzerine yüklediği kredi yada uzatmak maksadıyla yaptığı sonraki Ay/Yıl ödemelerini geri iade talep edemez.

11.3: Musteri; Özelliklerini Görerek ve onaylayarak sipariş verdiğinden dolayı Vds, Vps, Hosting, Dedicated Sunucu, Oyun Sunucuları ürünlerinde iade talepleri kabul edilmez.

11.4: Müşteri; Ürün kaynaklı çözülemeyen arıza ve problemlerde ve belirtilen özelliğin ve ya ürünün eksik olması durumunda ve firma tarafından sağlanmaması durumunda iade talebinde bulunabilir

11.5: Müşteri; alan adı, sunucu, yazılım, lisans ve diğer hizmetlerde geri iade talep edemez.

11.6: Geri iade isteği yapıldığı takdirde, Nosspeed İnternet Teknolojileri bu isteği en erken 2 gün en geç 10 içerisinde gerçeklestirme hakkını, şirketin o anki kararına bağlı olarak saklı tutar.

11.7: Kampanyalı hiçbir üründe kesinlikle geri iade yapılmamaktadır.

11.8: Yapılan kampanyalar sonucunda firmamız kampanyayı durdurma, değistirme, fiyat değisikliği yapma hakkını müşteriye bildirmeksizin gerçeklestirme durumunu saklı tutar.

12. Arıza Durumları

12.1: Sunucular elektronik olarak çalısan cihazlar olduğundan dolayı gerekli ve optimal sartlar ne kadar sağlanırsa da arıza yapma riskleri bulunmaktadır. Arızalanan sunucuların yedek parça temini verimerkezi tarafından yapılmaktadır.

12.2: Sunucu yedek parçaları temin süresinden doğacak zararlardan firmamız sorumlu değildir.

12.3: Raid konfigurasyonundan kaynaklı hatalardan kurtarılamaz veri konumuna düşen diskler için kurtarma işlem yapılamamaktadır. Bu durumda raid yeniden kurularak yedekleriniz varsa yedekleriniz yüklenir. Raid konfigurasyonu ve yazılımsal hatalardan firmamız sorumlu değildir.

12.4: Sunucu hizmetleriyle verilen managed hizmetlerde yapılan hatalarda firmamız yaşadığınız veri kaybı veya yaşadığınız zararlardan mesuliyet kabul etmemektedir.

12.5: Sunucu hizmetlerinde yapılacak verimerkezi veya IP değişikliklerinde sunucuların kapalı duruma gelmesinden firmamız sorumlu tutulamaz. Taşımalarda cihazların aktif hale gelme süresi en az 2, en fazla 5 iş günüdür.

13. Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

13.1: İş bu sözleşme bununla birlikte 13 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıstır. (İmza altına alınma. Siparisin internet ortamında Nosspeed İnternet Teknolojileri'ne gönderilmesi ile gerçeklesmis kabul edilir). Nosspeed İnternet Teknolojileri gerek gördügü takdirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde degişiklik yapabilir. Müsteri bu degisiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

13.2: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların Çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.